17 të shëruar, 9 raste pozitive

Spread the love

17 të shëruar nga koroanvirusi e nëntë raste pozitive

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka konfirmuar se 17 qytetarë janë shëruar nga Covid-19 dhe nëntë persona kanë rezultuar pozitivë.

Numri i të infektuarve në Kosovë tani arrin në 799 persona, transmeton KOHA.

“Dita e tretë me radhë kur ne të gjithë po i marrim rezultatet e angazhimit të përbashkët. Sot kanë rezultuar të shëruar nga COVID-19, 17 qytetarë tanët. Ndërsa nga 225 testime vetëm 9 kanë rezultuar pozitivë me COVID-19”, ka shkruar Vitia në Facebook.

Kurse numri i të shëruarve në nivel vendi arrin në 249 persona

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *