A+ R A-

Dorëzohet Ferguson për Mourinhon

Pavarësisht disa spekulimeve se Alex Ferguson nuk e dëshiron Jose Mourinhon si trajner të Manchester United, thuhet se edhe skocezi...


më shumë...

Gjermanisë i nevojiten punëtorë të kualifikuar

Mbyllja e të ashtuquajturit “itinerar Ballkanik”, ka zvogëluar në masë të madhe numrin e refugjatëve në Gjermani. Por, kjo nuk...


më shumë...

Gjuriqi, më i fortë se Qeveria e Kosovë

U bë bujë e madhe kur Ministria e Punëve të Jashtme ua ndaloi hyrjen në Kosovës zyrtarëve nga Serbia. Nga...


më shumë...

IFTARI MBLEDH POLITIKANË E BESIMTARË

Kamenicë - (RADIO 24) -Asambleisti i PD’së, Zekirja Sermaxhaj shtroi sonte iftar për besimtarët myslimanë ku morën pjesë edhe ministri...


më shumë...

Isa Mustafa vendos të udhëtojë me FFK-n në Budapest

Kryeministri Isa Mustafa do t’ia kushtojë një ditë sportit, përkatësisht futbollit tonë. Ai bashkë me zyrtarët e lartë të Federatës së...


më shumë...

Limaj: AAK-ja u ngut kur e thirri protestën pa u konsultuar me dy partitë tjera

Lideri i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë se subjekti i tij do të marrë pjesë në protestën e...


më shumë...

Liverpooli e bëri tifozin gjerman me 35 mijë euro!

Një tifoz i Schalkes ka fituar një shumë të madhe nga fitorja e Liverpoolit përballë Dortmundit në Ligën e Evropës...


më shumë...

Llapi e lë në rrugë dhe nuk e paguan lojtarin e lënduar

Llapi para të gjithëve pasqyrohet si skuadër e organizuar dhe e rregullt me pagesat. Por, njëri prej lojtarëve kryesor të...


më shumë...

Matoshi: Kamenicën do ta qeverisja shumë më mirë se Sinani e Surdulli

Kamenicë - (RADIO 24) - Nënkryetari i Kamenicës Fatmir Matoshi, ka thënë se është plotësisht i bindur se do ta...


më shumë...

Nuk do të besoni se kush e priti Shaqirin në ditën e parë në Londër

Kur aterroi në aeroportin e Milanos e pritën mijëra tifozë të skuadrës italiane. Mirëpo, kur u transferua nga Interi në Angli...


më shumë...

Punëtoria e parë ‘Dizajnimi me pjesëmarrjen e komunitetit’për rifunksionalizimin e kinemasë “Jusuf Gërvalla” në Pejë

Është zhvilluar punëtoria e parë ‘Dizajnimi me pjesëmarrjen e komunitetit’ për rifunksionalizimin e kinemasë “Jusuf Gërvalla” në Pejë inicuar nga...


më shumë...

Revoltohen veteranët, e quajnë jo serioz dhe të papërgjegjshëm Begzad Sinanin

Revoltohen veteranët, e quajnë jo serioz dhe të papërgjegjshëm Begzad Sinanin Kamenicë - (RADIO 24) - Organizata e Veteranëve të Luftës...


më shumë...

UNMIK-u “të mbahet përgjegjës” për helmimin e romëve

Dy ekspertë të pavarur të Kombeve të Bashkuara i kanë bërë thirrje organizatës botërore që të zbatojë opinionin e Panelit...


më shumë...

UP-ja organizon edicionin e 16-të të Universitetit Veror Ndërkombëtar të Prishtinës

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”, këtë vit organizon edicionin e 16-të të Universiteti Veror Ndërkombëtar të Prishtinës. Universiteti Veror Ndërkombëtar i...


më shumë...

Vazhdon seanca gjyqësore kundër Lushtakut e Gjukajt

Seanca gjyqësore kundër Sami Lushtakut, Arben Gjukajt, dhe pesë të tjerë për akuzat e Prokurorisë lidhur me tenderin milionësh të...


më shumë...

Dorëzohet Ferguson për Mourinh...

Pavarësisht disa s...

Gjermanisë i nevojiten punëtor...

Mbyllja e të ashtu...

Gjuriqi, më i fortë se Qeveria...

U bë bujë e madhe ...

IFTARI MBLEDH POLITIKANË E BES...

Kamenicë - (RADIO ...

Isa Mustafa vendos të udhëtojë...

Kryeministri Isa M...

Limaj: AAK-ja u ngut kur e thi...

Lideri i Nismës pë...

Liverpooli e bëri tifozin gjer...

Një tifoz i Schalk...

Llapi e lë në rrugë dhe nuk e ...

Llapi para të gjit...

Matoshi: Kamenicën do ta qever...

Kamenicë - (RADIO ...

Nuk do të besoni se kush e pri...

Kur aterroi në aer...

Punëtoria e parë ‘Dizajnimi me...

Është zhvilluar pu...

Revoltohen veteranët, e quajnë...

Revoltohen veteran...

UNMIK-u “të mbahet përgjegjës”...

Dy ekspertë të pavar...

UP-ja organizon edicionin e 16...

Universiteti i Prish...

Vazhdon seanca gjyqësore kundë...

Seanca gjyqësore kun...

RADIO 24 Live DËGJO

Restauranti VILA PLUS

RADIO 24 FACEBOOK

KRONIKA E ZEZË

Gjakovari i dehur tenton ta djeg dyqanin e tij

Gjakovari i dehur tenton ta djeg dyqanin e tij

Një burrë në Gjakovë, dje rreth orës 10:40, ka tentuar...

I ‘hakmerret” ish të fejuarës, ia djeg veturat e së motrës

I ‘hakmerret” ish të fejuarës, ia djeg veturat e së motrës

Vendos “të hakmerret” me ish të fejuarën duke djegur veturat...

URIMET DHE PËRSHENDETJET