LDK: Qeveria e Kosovës po i kthen sytë kah Anamorava

LDK OsfalltKamenicë - (RADIO 24) - Trendi i diskriminimit të regjionit të Anamoravës po ndalet. Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga Isa Mustafa me prioritet po vazhdon investimet kapitale në Anamoravë thuhet në një njoftim të degës së LDK-së në Kamenicë.
Sipas LDK-së një nga prioritetet e Qeverisë së Kosovës e udhëhequr nga LDK-ja është rruga dhe autostrada Prishtinë – Gjilan - Dheu i Bardhë. “Me ndarjen e buxhetit mbi 1 milion euro nga Qeveria e Kosovës për studim fizibiliteti për autostradën Prishtinë-Gjilan, është bërë kontraktimi i një kompanie e cila është duke bërë projektin ideor dhe e cila do ta sjellë në institucionet e Kosovës projektin për autostradën e tretë të Kosovës, pas atyre me Shqipërinë dhe Maqedoninë”.

Read more...

Sinani inspekton punimet në rrugët e Kamenicës

begi osfallt hodonovcKamenicë - (RADIO 24) - Kryetari i Komunës Begzad Sinani së bashku me nënkryetarin Fatmir Matoshi, sot kanë vizituar punimet në riasfaltimin dhe mbushjen e gropave në rrugët regjionale të Kamenicës.
Aktualisht po bëhet riasfaltimi i rrugës nga Hodonoci deri në Domoroc ndërsa do të vazhdoj në rrugën Roganë - Karaqevë dhe Roganë - Hogosh. Pas këtyre rrugëve do të bëhet mbushja e gropave për Tugjec, Strezoc dhe Busavatë. 

Read more...

Maturantja nga Kamenica me fustan të punuar nga balonat (Foto)

maturantja 1Kamenicë - (RADIO 24) - Maturantja Lona Ahmeti nga Kamenica për dallim prej maturanteve tjera, ka zgjedhur që fustani i saj për mbrëmjen e maturës të jetë jo i zakonshëm. Ajo ka vendosur që ta punoj një fustan prej balonave.
 
18 vjeçarja tregon se reagimet e njerëzve kanë qenë prej më të ndryshmëve, por shumica e kanë pëlqyer idenë e saj.

Read more...

Vdes këmbësori shqiptar i aksidentuar në rrugën Crep - Kamenicë, arrestohet vozitësi serb

llogo policia 1234Kamenicë - (RADIO 24) - Këmbësori shqiptar i aksidentuar nga një serb në rrugën Crep – Kamenicë ka ndërruar jetë këtë të diele njoftoj policia e Gjilanit.
Policia e Kosovës në Kamenicë e ka pranuar një informatë se me 23.05.2015, rreth orës 00:00, ka ndodhur një aksident trafiku. Njësitet e Trafikut rajonal me urgjencë kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe nga hetimet e para mësohet se deri te aksidenti të ketë ardhur atëherë kur Automjet “Opel Vectra” me tabela vendore, me regjistrim të përkohshëm (RP), që drejtohej nga vozitësi D.I. (1967), serb shtetas i Kosovës, me banim në fshatin Berivojcë, Komuna Kamenicë, duke lëvizur ne rrugën rajonale Crep -Kamenicë, duke mos e përshtatë shpejtësinë e lëvizjes automjetit tij, në hyrje të fshatit Koretin, Komuna Kamenicë me pjesën e përparme të automjetit e godet, këmbësorin A. H. i lindur me 1938, i cili në ato momente ishte duke lëvizur në drejtim të kundërt, kundrejt automjetit njoftoj Ismet Hashani zëdhënës i policisë në Gjilan.

Read more...

Biqkaj: Zgjedhjet në LDK e Kamenicës dëshmuan demokraci të plotë

biqkuKamenicë - (RADIO 24) - Dega e LDK-së në Kamenicë e ka përmbyllur procesin e brendshëm zgjedhor, i cili u karakterizua me masovitet në të gjitha nëndegët e LDK-së.
Jeton Biqkaj tha se Kuvendi i degës i mbajtur të dielën dëshmoi demokraci të plotë, ku me votim të fshehtë u rikonfirmua Shaip Surdulli kryetar dege edhe për 4 vitet e ardhshme.

Read more...

DËGJONE RADIO 24 LIVE